KROKZAKROKEM.wz.cz
3. řada (1993 - 1994)

47) 1 - Vlastní byt (2, An Appartment)
Danina kamárdka odjíždí do Evropy a ona se chce usídlit v jejím bytě. To se příliš nelíbí Carol a až Frank ji přiměje Daně stěhování povolit. JT, Al a Brendan Danin odchod zpočátku vítají, ale i jim se brzy začne stýskat po Daně stejně jako jí po domově. Frank přemluví Carol, aby mohl dát do ložnice televizor.

Carol: "To ne, víš jakou mám zásadu - v ložnici žádná zábava, kromě mě."


48) 2 - Nedělní ráno (3, Never On Sunday)
Carol a její ratolesti jsou v kostele a tak si Lambertovi vychutnávají nedělní ráno. To ještě neví, že Carol pozvala na oběd nového reverenda i s rodinou. Frank mu slíbí, že další víkend přijde i on s dětmi, ale zapomene na maličkost - finále fotbalového poháru. Reverendův syn se s JTm, který se během kázání vytratil, dívá na půdě na zápas a když je jde Frank vytáhnout zpět, propadne stropem. Cody má nové přátele - motorkáře Smrťáka a Řezníka, který se objevuje ještě v několika dalších epizodách.

Frank: "Vždyť jsou lidi, co chodí do kostela ještě míň než já!"
Dana: "Ateisti?"


49) 3 - Romeo a Julie (1, Way-Off Broadway)
Danin přítel Daniel režíruje v místním divadle Shakespearova Romea a Julii a Daně svěří právě hlavní hrdinku. Cody ve volném čase pro Daniela vyrábí kulisy a protože ten objeví jeho talent, svěří mu roli Romea. Tím ovšem dožene Danu k nepříčetnosti, ta svoji roli odbývá a nijak se nesnaží svůj odpor vůči Codymu skrýt. Až to, že se jí Cody zastane, když kvůli tomu chce Daniel změnit obsazení, ji přiměje se nad vším zamyslet. Frank ztratil v autě svůj snubní prstýnek a Carol jej v průšvihu nechá pořádně vymáchat.

Dana: "Mami, pomohla bys mi s rande?"
Carol: "Jasně, co mám udělat?"
Dana: "Odejít!"

Al (o Daně): "Páni, Carol, tys jí to dala, ještě jednou a budu ti říkat 'mami'!"


50) 4 - Potrestaný zloděj (4, The Paper Chase)
JT s přítelem Dougem mají přes víkend přečíst a napsat esej o některé z knih, které mají na seznamu od angličtinářky. Zjistí, že na většinu má Mark vyhotovené eseje a také si je vytisknou. Co víc, JT je prodá hráčům fotbalového týmu. Přes Karen se to ovšem dozví Dana a JTmu se pomstí - do obálek pro hráče zhotoví naprosté nesmysly. Řezník se svou ženou Debbie jede na výlet a Codymu svěří svého malého syna Harleye. Carol zatouží po dalším dítěti. Frank je šokován tím, že je Řezník schopen vydělat 15.000.000$ ročně.

* zde se coby Doug poprvé objevuje budoucí Rich Halke - Jason Marsden

Dana (na JTho): "Copak, pitvali jste žábu a ona měla větší mozek než ty?"


51) 5 - Výměna rolí (5, Trading Places)
Dana touží po moci, JT není s to zvládnout domácí úkol a oběma jim připadá, že je snazší být rodiči než dětmi. Proto se Frank a Carol rozhonou, že si s nimi na víkend vymění role... Cody se od Řezníka dozvídá, jak se seznámil s Debbie a na jeho radu si podává inzerát do Motorkáře. Dostane i první odpověď a dárek - speciální SPZ.

Al (na Danu, která s vysavačem uklízí obývák): "Ty, Dano..."
Dana: "Co?"
Al: "Chci ti jen říct, jak moc ti to sluší!"
Dana: "Běž se vycpat..."
Al: "Tvoje špagety včera mi stačily..."


52) 6 - Náruživý hráč (6, Video Mania)
Cody je nastydlý, ale nechce brát žádné léky, protože jsou chemicky vyrobené. Snaží se léčit tělo skrze mysl meditací. Mark se trápí, protože dostal „JEN“ Ačko a ne A+. Frank mu koupí videohry, aby jej trochu odpoutal od školy, ale ten na nich začne být závislý a zhoršuje se mu prospěch. Carol Marka pošle přes jeho odpor na “odvykací kůru“. Přestože si to nepřipouští, nakonec si svou závislost uvědomí.

Mark: "Nejhorší den v mým životě. Byl jsem ve škole hrozně ponížen."
Frank: "To tě Al zase zamkla do skříňky?"

Frank: "Jak bylo ve škole, Al?"
Al: "Skvěle!"
Frank: "To jsi zase zamkla Marka do skříňky?"
Al: "To taky, ale dostal sardel z matiky!"

Dana (Al si hraje s kovovou spirálou): "Musíš to dělat?
Al: "Tobě to vadí?"
Dana: "Jo!"
Al: "Takže musím."


53) 7 - Podnikatelé (7, Hog Wild)
Cody opravuje motorky a za jakoukoli práci si účtuje 9$. To se příliš nelíbí JTmu a tak za pomoci Řezníka získá úvěr aby s Codym mohl začít podnikat. Najme mechaniky a sebe ustaví ředitelem. Carol a Frank spolu soupeří, kdo dá tomu druhému k výročí lepší dárek a nakonec se kvůli takové hlouposti ošklivě pohádají. Oba je usmíří Brendan, který jim věnuje vlastnoručně vyrobené přání.

Mark: "Když se vám teď tak dobře vede, budete potřebovat účetního."
JT: "A kde ho najdu?"
Mark: "Tadýýý!"
JT: "Ty jsi kariérista jako vyšitej, správnej účetní. Beru tě. Mrkni na rozpočet."
Mark: "Velký problémy, dáváš si moc vysokej plat. Buď si ubereš, nebo budeš muset snížit počet zaměstnanců."
JT: "Fajn, snížím počet zaměstnanců - máš padáka."


54) 8 - Bytový problém (8, Down And Out In Port Washington)
Codyho Lucinka je v opravě a on tak nemá kde spát. Frank jej nechá přespat v obýváku na gauči, ale Carol s tím příliš nesouhlasí, protože má strach, že bude v celém domě nepořádek. Cody všem leze na nervy. Lucinka se navíc nedá opravit a Frank Codymu nabídne, aby v domě přespával i nadále. Cody naštěstí zjistí, že mu Frank a Carol také lezou na nervy a rozhodne se, že může bydlet v Lucince přestože je nepojízdná. Karen se líbí mladík Kevin, pomáhající spolu s Danou v charitě a nevěří Daninu varování, že ji na rande nepozve. Aby Kevina sbalila, jde s Danou pomáhat. Tam zjistí, že Kevin má přítelkyni. Je proto naštvaná na Danu, vždyť musela "ztrácet čas" pomocí lidem a navíc - nic z toho neměla! Nakonec si uvědomí, že se příliš stará o šaty a make up…

Carol (na Danu a Karen): "Co si o sobě myslíte, že jste?"
Al: "Slepice!"
Carol (ukáže na schody): Al!"
Al: "Chtěla jsem pomoct!"


55) 9 - Sestra v akci (10, Sister Act)
Karen se zahleděla do Michaela, ale ten je chytrý a Karen neví, co jej zajímá. Proto pošle Danu jako zvěda, aby jeho zájmy zjistila. Daně se ovšem Michael začne líbit a on ji navíc pozve do kina. Dana si o tom telefonuje s kamarádkou, JT to slyší a vyzradí Karen. Ta Michaelovi zalže, že Daně není 18 ale jen 14. Nakonec se udobří a JTmu vše oplatí. Frank a Carol byli na svatbě, ale ten nechtěl tancovat, čímž ji samozřejmě naštval. Carol, když zjistí, že Frank neumí tančit, jej to chce naučit. Protože Franka tanec nebaví, musí se výuky ujmout Cody.

Mark: "Zejtra mě čeká test, takže jdu na kutě."
Carol: "Dobrou, Marku. Vyčisti si zuby. Nechoď spát s mokrými vlasy. A až jednou vyrosteš, koukej tančit se svouženou!"


56) 10 - Svatba na spadnutí (9, The Marrying Dude)
Codymu se na inzerát ozvala dívka Bonnie, která má syna Raileyho. Toho si Cody velice rychle zamiluje, situace dokonce dojde tak daleko, že s Bonnie uvažují i o svatbě. Bonnie si ovšem uvědomí, že jednala spíše podle toho, co by bylo dobré pro syna, ale na Codyho ani sebe nebrala ohled a že si vlastně vůbec nedokáže představit, jak by manželství vypadalo. Carol ničí Franka novým nábytkem, který se rozhodla pořídit do obýváku. Al je zoufalá z velikosti svého poprsí a nezájmu kluků (nezapomínejme, že už je jí skoro 15) a rozhodne si pomoci Brendanovým míčem.

Al: "Co máme k večeři?"
Carol (podívá se na ni): "Eee, vycpanou krůtu..."

Frank (o nábytku): "Jako bych v tom zteplal..."

Cody: "Jé, prima, novej nábytek, správně. Hele, víš co, Carol, kdybys to tady vymalovala bíle včetně podlah, měl bych pocit, že pluju na nějakým mraku."
Carol (na Franka, kterému se nový nábytek pranic nelíbí): "Vidíš?"
Cody: "Ale odnesl bych to krizí sexuální identity."


57) 11 - Manželská krize (12, Close Encounters Of The Martial Kind)
Dana, JT a Karen chtějí vlastní auto, zatímco rodiče jsou proti. Tudíž se rozhodnou pořídit si vůz za své. JT ovšem koupí starého brouka, zralého leda na odpis. Nakonec auto rozprodají na díly a ještě něco vydělají. Carol si pořídila novou knížku “Deset minut pro lepší manželství“ o zdokonalování soužití páru. Nakonec se s Frankem pohádají kvůli věcem, které si dříve neřekli (tajné konto Carol a Frankův notýsek s čísly bývalých přítelkyň), to proto, že před svatbou nevěděli, zda manželství vyjde.

JT: "Ale ta telefonní budka si o zbourání koledovala..."
Frank: "JT, ta budka byla UVNITŘ restaurace!"

Dana (o autu): "Hromada šrotu, která hledá místo, kde by mohla skonat. Je to obluda!"
Al: "To ty taky a necháme tě žít..."


58) 12 - Parta (13, Bad Girls)
Al začínají kvůli jejímu dospívání opouštět její dřívější kamarádi - spoluhráči ve fotbale - a na radu Franka se vydá hledat dívčí kamarádky. První volba ovšem dopadne špatně - zaplete se s chuligánkami. Rodině (už zase) odešla televize a tak jsou Lambertovi bez Pobřežní hlídky.

Al: "S holkama nemám nic společnýho, zajímají je leda šaty, makeup a boty."
Frank: "Ale teď jim křivdíš, uvidíš, že mají jiný záliby, když je poznáš."
Karen (přiběhne): "Prosím vás, potřebuju pomoc, je to hrozně důležitý." (střídavě si nasazuje a sundavá klobouk a při tom otáčí hlavou): "V klobouku - bez klobouku - v klobouku - bez klobouku..."
Frank: "V něm."
Al (napodobuje Karen): "S mozkem - bez mozku - s mozkem - bez mozku!"


59) 13 - Vánoční věc (11, Christmas Story)
Jsou Vánoce, děti se těší na dárky, nejvíce Brendan na vláček. Frank i Carol na něj ovšem zapomněli. Proto se rozhodnou jej ještě vyzvednout - Frank předělává zařízení prodejny a tak od ní má klíče - jenže jsou "při činu" zatčeni a vsazeni do cely. Děti na Štědrý den rodiče nijak nepostrádají, až Cody, kterému se Frank konečně dovolá, je přiměje uvědomit si, o čem Vánoce jsou a jdou je navštívit. Na koledu pak Carol s Frankem pozvou i svého věznitele, šerifa Barneyho...

* podrobnosti


60) 14 - Obchodní talent (19, Birth Of A Salesman)
Carol najde pod JTho postelí nevyplněné přihlášky na vysokou a k jejímu zděšení je JT navíc vyhodí s tím, že se chce flákat. Frank mu ovšem dá ultimátum - buď půjde na školu, nebo do práce. JT se rozhodne pro práci a myje auta v bazaru. Carol ani Frank z toho nejsou nadšeni, Frank nicméně doufá, že JTho práce omrzí. Když ale JT dostane provizi za prodej vozu a hrozí, že jeho příkladu budou následovat i ostatní děti, rozhodne se Carol jednat. Dana má napsat psychologickou studii o členovi rodiny a Cody je opravdu sousto.

Cody (přijde ve svěrací kazajce): "Doktorko Hamburgerová, objednaný pacouš je tady."
Karen (na Danu): "Mělas' pravdu, ta práce se vlastně píše sama."
Dana (na Codyho): "Cody, hrozně se mi v tom oblečku líbíš, ale rozptyluje mě. Sundej to!"

* podrobnosti


61) 15 - Čtenářský kroužek (14, Read All About It)
Frank je naštvaný, protože minulý rok vydělal méně než Carol a tak si hledá vedlejší zaměstnání. Nakonec jej přijmou jako maskota - kuře, které rozdává letáky. Carol Franka potká a řekne mu, že jí nezáleží na tom, kolik vydělává. Cody, poté, co knihami zničí Danin koláč a Carol a Al vyzradí rozřešení jejich knih, dělá vedoucího čtenářského kroužku v knihovně a pozve tam Brendana a jeho kamarády. Když má přijít řada na Brandova kamaráda, vymluví se a odejde. Cody zjistí, že nechce číst, protože to příliš neumí a stydí se. Cody jej přesvědčí slibem, že jej číst naučí.

Dana: "Mami, zatraceně, nelíbej se s kuřetem na ulici, já v tomhle městě musím žít."

Cody: "Al, na to štěňátko se nefixuj, stejně chcípne!"


62) 16 - Mužných 13 let (15, Thirteen With A Bullet)
Mark slaví třinácté narozeniny a během party se zahledí do dívky jménem Marissa. Za peníze od babičky pro ni na druhý den koupí květiny. Ta mu však zlomí srdce jejich odmítnutím, protože má jiného chlapce. JT se vsadil s Danou, že ta nedokáže splnit jeho závěrečnou zkoušku z dílen.

carol: "Ahoj, co škola?"
Mark: "No, nuda jako obvykle, chci zajít za ředitelem, aby nám udělal náročnější rozvrh."
Carol: "No, za to by tě spolužáci určitě milovali..."

Al: "Proboha, co to děláš?"
Mark: "No co, holím se!"
Al: "A co chceš holit?"
Mark: "Mé tváře!"
Al: "Jo, nohy sis už oholil..."


63) 17 - Codyho předtuchy (16, My Bodyguard)
Dana jede do Chicaga na přijímací pohovor na školu. Cody má předtuchu, že ji někdo přepadne. Radí jí, aby nikam nejezdila, ale Dana na něj nedá. Proto jede tajně s ní a pohovor jí překazí. Dana se na Codyho naštve a pořádně mu vynadá. Na nádraží ji otravuje pobuda a nakonec je za Codyho ochranu skutečně vděčná. Carol hrozně chrápe a nikdo kvůli tomu nemůže spát.

Mark (Frank přitlouká těsnění na dveře): "Franku, nebojíš se že mámu vzbudíš?"
Frank: "Když neslyší svoje chrápání, nemůže slyšet nic."


64) 18 - Zrodila se hvězda (17, Pretty Woman)
Carol jde s Al a Karen do obchoďáku na konkurz pro modelky (to s Karen) a pro novou hokejku (s Al), ale fotograf si vybere Al. Karen zuří, ale nakonec se po domluvě od matky omluví, navíc když vidí, co si Al musí prožít. Frank hraje poker s kamarády a jako čtvrtého přijmou Codyho. Cody nechce hrát, protože vždycky všechno vyhraje. Nakonec jej přemluví, ale Cody toho brzy nechá - je totiž opět k neporažení.

Karen: "Proč se do mě pořád navážíš?"
Al: "Losovali jsme - JT má Danu, já zase tebe..."

Al: "Drž hubu, právě se hádáme!"


65) 19 - Děsivý víkend (18, Nightmare Weekend)
Frank chce pro Carol připravit romantický víkend, ale vezme ji do hotelu, kde naposledy, ještě než se seznámil s Carol, byl se svou přítelkyní. Carol se na Franka naštve a jde se projít. Nakonec se usmíří, protože s sebou Frank vzal překvapení - něco, na co už Carol dávno zapomněla. Děti jsou samy doma, Lambertovi a Mark se dívají na horor, nicméně ten se posmívá trikům ve filmu, protože mu připadají příliš průhledné. Za to Lambertovi chtějí Marka vystrašit. To se sice podaří, ale Mark s Codym jim vše oplatí. Jako vítěz všeho ovšem vychází Dana.

Cody: "To byla pomsta chlapíka, kterému se všichni smáli. Koupil si plamenomet a pak už se mu nesmál vůbec nikdo..."


66) 20 - Cody dělá kariéru (22, Great Expectations)
Za Codym přijíždí otec, aby mu k narozeninám věnoval pozici místopředsedy představenstva ve firmě. Cody není příliš nadšený, úředničina jej nebaví a raději demoluje. Po domluvě s Frankem se rozhodne přiznat to otci. Carol (opět) dohazuje Karen a Daně rande a to (opět) dopadne katastrofálně. Poté, co Frank nápadníky v podobě přidrzlých Beavise a ButtHeada vyhodí, rozhodnou se Carol pomstít. Ta je na oplátku nechá poprat se o Johna Stamose (z Plného domu).

Dana: "Ale mami, minule jsi mě dala dohromady s klukem, co měl tričko s nápisem 'DVA IDIOTI'!"
Al: "No, víš, měl smysl pro pravdu."


67) 21 - Čtyřicítka (20, Feeling Forty)
Carol bude brzy 40 a začíná z toho pořádně bláznit, což přenáší i na zbytek rodiny. Koupí si pilulky z reklamy a začne vyvádět šílené věci. Co víc - stane se na nich závislá. Frankovi se konečně podaří ji přesvědčit, že se mu líbí taková jaká je, kým je a ne pro to, jak zrovna vypadá. Al má napsat referát o Lincolnovi, jenomže všechny knihy jsou půjčené a tak ji Cody vezme k astroložce, madam Sonje. Al nakonec z problému vybruslí referátem na téma Lincoln ve 20. století.

Frank: "Jdu se teď trochu projít, vrátím se za měsíc..."

Cody (o zmrzlině): "Jestli uvěřím, že je pistáciová, bude pro mě pistáciová. I když je jenom vanilková."
Al: "Je čokoládová!"


68) 22 - Školní ples (23, Prom Night)
Na škole se koná závěrečný večírek a JTmu je dohozena třináctiletá sestra modelky, s níž chtěl jít. Danu naopak v nejnevhodnější chvíli opustí partner. JT získává obrovskou šanci zachránit si důstojnost a učinit dobrý skutek. Brendan zbil spolužáka, který od něj opisoval. Carol, protože s takovým jednáním nesouhlasí, pozve chlapcovy rodiče, aby posléze zjistila, po kom to hoch má.

Frank: "Nepůjdeš na zmrzlinu?"
Carol: "Ne. Dala jsem si týden domácího vězení, bez televize, sladkostí ani radostí všeho druhu."
Frank: "Dokonce ani..."
Carol (přeruší jej): "Jak bych z toho mohla mít potěšení po tom, co jsem udělala?"
Frank: "A co JÁ jsem udělal?"


69) 23 - Záhada ztraceného deníku (21, The Case Of Missing Diary)
Karen postrádá svůj deníček a Cody tak má námět pro svoji retrodetektivku. Zpěvačce Čiči Mňau (Karen) kdosi ukradl deníček a tak žádá detektiva Sama Spuda (Cody), aby jí ho pomohl najít. V podezření jsou ostatní zpěvačky z tria 'Nevlastní sestry Andrewovy' - Koko (Al) a Cassie (Dana). Stejně tak Zlata (Carol), bavič Buddy (JT), klavírista (Brendan) a majitel Sandwich baru, kde se podává jen chilli, Frankie 'tuňák'. Sam za pomoci doktora (Mark) zjistí poněkud překvapivého pachatele. A byla to Carol, kdo strčil deník k Al do skříně.

Brendan: "Šéfe, chceme kapesné, vlastně výplatu."
JT: "Jenom pět babek?"
Frank: "Co chceš, je krize, pět babek je splátka na dům."
JT: "Jednou mu to děti oplatí...já se zabiju!"
Frank: "Jednou ho zabiju já sám."

* Prima jej, nevím proč, vysílala na začátku IV. řady