KROKZAKROKEM.wz.cz
4. řada (1994 - 1995)

70) 1 - Karate (Karate Kid)
Marka spolužáci neberou vážně, jemu se zas nelíbí, že s ním matka pořád jedná jako s malým a rozhodne se zapsat do kurzů karate. Je však odmítnut trenérem a proto se jej ujímá Cody. Za měsíc je turnaj a první Markův soupeř je právě svěřenec trenéra, který jej odmítl. Mark s ním sice těsně prohraje na body, ale Cody "takytrenéra", který se do něj i Marka naváží, pořádně zřídí. Franka už štve všechno řvaní po domě a namontuje interkom. Není to první přístroj, který Frank pokazí a nakonec jej v noci, kdy všechny vzbudí, raději rozbije golfovou holí.

Cody: "Můžu jíst klobásu, když je zelená a kvete?"
Carol: "Ne!"
Cody: "Tak to si odskáču..."

Cody: "Marku, to cvičíš karate, nebo jsi taky jedl tu klobásu?"


71) 2 - Na univerzitě (College Bound)
Dana dostává první čtyřku, JT první kreditku. Carol si musí s Danou opět vážně promluvit, protože ta je nejen zklamaná, že nemohla na Harvard, ale i naštvaná na profesora angličtiny, který jí známku dal. JT nakoupí neuváženě zboží asi za 20.000$, mezi ním i norkový kožich, se kterým se Carol, když Frank vše vrací, velmi nerada loučí.

Carol: "Ne, Franku, nech mě s tím kožíškem ještě chvíli samotnou, prosím."
Frank: "Ale včera jsem ti dovolil vzít ho do postele..."
Carol: "No, a taky ses rochnil!"

Al (na JTho): "Pasáci nevypadaj' líp!"


72) 3 - Zvěřinec (Animal House)
Carol přesvědčila Brendana, aby se ve školní kapele učil hrát na trubku, ale hudební talent to rozhodně není. Cody se uchází o členství ve studentském klubu Delta-delta-beta, Dana jej od toho ovšem zrazuje pro jejich neslušné chování. Cody jí nevěří, ale zkušenost na mejdanu, kam si s sebou přivede Karen, Danino varování zcela potvrzuje.

Al (Brendan předvedl svou první "skladbu"): "To je zvracení slona?"
Brendan: "To byl 'Let orla'!"
JT: "Jo, do drátů vysokýho napětí!"


73) 4 - Sportovní komentátor (Spoiled Sport)
Frank se uchází o místo sportovního komentátora místní kabelovky. Na konkursu ovšem dostane takovou trému, že je k nepoužití. Zprávy proto musí zachraňovat Carol a jelikož se nikdo jiný nepřihlásil, místo získává. To je, zcela pochopitelně, Frankovi proti srsti. Děti mezi sebou bojují o všechno nezdravé jídlo, které si musí kupovat ze svého, protože Carol je jen přes zdravou stravu.

Cody: "Aaaaa, velkej pohár, král dezertů, chlouba cukrářů, zárodek obezity..."


74) 5 - Ztráta paměti (Revenge Of The Nerd)
Cody za bouřky montuje na svůj karavan anténu a (už podruhé) do něj uhodí blesk. Tentokrát ovšem ne bez následků - Cody trpí amnézií, ztrátou paměti, ze které se za pomoci rodiny musí dostat. Karen se chce stát královnou krásy mezi absolventkami, ale v maturujícím ročníku jsou síly Karen a její největší soupřky vyrovnané. A výsledek může ovlivnit jen jediný člověk - trouba, kterého si ani jedna z konkurentek na škole nikdy nevšímala.

Dana (o Codym): "Tak moment - on si nepamatuje, kdo je a kde bydlí a vy jste ho přivezli?!"


75) 6 - Rozum vs. hormony (Something Wild)
Cody vyrábí ze svého dýňového výpěstku největší lampion na světě. Rodina pořádá halloweenskou party, kam si Mark pozve starší dívku. Ta jej nechá sklouznout po hraně zákona.

Carol: "Tak, Marku Fostere, půjdeme do kuchyně a setrváme ve vážné debatě."
Mark: "Jsem v pěkným průšvihu..."
Frank: "To byl generál Caster, ty jsi mrtvej."
Mark: "Mami, nemohl bych o tom mluvit s Frankem?"
Carol: "Aby ses vyhnul trestu?"
Mark: "Jde o problém sexu..."
Carol (na Franka): "Vyřiď to s ním!"


76) 7 - Což takhle miminko (Growing Up Is Hard To Do)
Dana si ustavuje studijní kroužek a odmítá do něj přijmout Codyho. Ten ovšem dostane v testu lepší známky než Dana i její partneři, kteří k němu zběhnou. Al jde poprvé na rande. U JTho s radou neuspěje a musí požádat o pomoc Danu a Karen. Dana radí, aby zůstala svou a nechala kluka zajít jen tam, kam sama chce. Al dá ovšem na radu Karen u kluka neustále šplhat, za což dostane...kopačky. Frank kupuje na Carolinu žádost těhotenský test, ale až Dana odhaluje pravdu o budoucím přírůstku. carol je těhotná!

Frank: "Ty jsi těhotná? Jak se to mohlo stát?"
Carol: "Jak? Byl jsi u toho a řval 'YABBA-DABBA-DOO'!"

* Na konci epizody jsou autentické záběry dětí, kde jsou...jako děti.


77) 8 - Psychoterapie (Beyond Therapy)
Rodiče oznamují ostatním dětem, že jim přibude nový sourozenec. Ty přirozeně nejsou nijak nadšeny, což se potvrzuje i při návštěvě rodinného psychloga. K údivu Carol, která celou věc vymyslela, si ji navíc jako jedinou psycholog vyžádá na další terapii. Cody si o sobě myslí, že se mění ve vlkodlaka.

Carol: "Jdu nahoru a řeknu dětem, že je čeká terapie."
Frank: "Jo, počkám tady a budu tě chytat až poletíš dolů."

JT: "Cody, věř mi, vlkodlaci neexistujou!"
Cody: "Doufám, že máš pravdu. Po tom všem, co jste pro mě udělali, bych vaši rodinu docela nerad tahal na dvorek a kuchtil tam z ní oběd.
Al: "A my musíme k cvokaři..."

* Brendan si předpovídá svůj smutný úděl po narození dítěte


78) 9 - Nejlepší zmrzlinář (The Ice Cream Man Commeth)
Za Codym přijíždí nejlepší přítel z dětství, zmrzlinář George. Při žehlení jeho kalhot Cody zjistí, že se s ním přijel naposledy rozloučit - nedokáže žít bez své nedávno zemřelé manželky. Cody se jej musí pokusit přesvědčit, aby svůj život nevzdával. Děti jsou krajně nespokojeny s tím, že miminko dostane vlastní pokoj.

Frank (JT jemu a Carol ukazuje jaký pokoj by od nich chtěl): "JT, to vypadá jako dům z Playboye!"
JT: "Jasně, je to z reportáže v říjnovým čísle..." (Carol i Frank se na něj významně podívají) "...eee...časopisu Mladý stavitel."


79) 10 - Alergie (Letting Go)
Frankovi se vůbec nelíbí Aliciin přítel Zack a Dana kýchá, kdykoli se ocitne v blízkosti Codyho.

Carol (o Zackovi): "Buď na něj milej."
Frank: "Dyť je to zrůda!"

Carol (vyčítá Frankovi): "Špehuje svoji dceru, pomlouvá jejího přítele, KRITIZUJE MOJE BOTY!"


80) 11 - Posedlost (Make Room For Daddy)
Mark získává novou přítelkyni stejného zaměření, Gabrielle. Carol je posedlá myšlenkami na dítě a Frank pomalu začíná žárlit. Dana, Al a Karen rozebírají mužské.

Dana: "Navíc to není jen tak někdo, ale Brad Pitt. Na sobě nemá nic než těsný orvaný džíny a úsměv."
Karen: "Ještě nikdy jsem nebyla tak hrdá, že jsi moje sestra!"


81) 12 - Vánoční smíření (I'll Be Home For Christmas)
Na Vánoce přijíždí teta Edna, která leze celé rodině na nervy. JT se rozhodl strávit Vánoce na lyžařské chatě. Tam dopadne špatně vše, co tak dopadnout může a před JTm je vidina otravného víkendu. Franka velmi mrzí, že je JT pryč, ale protože své pocity nechce dávat najevo, musí je usmířit Cody.

Cody (o JTm): "Ty jsi nechtěl, aby tam jel, ale nic jsi mu neřekl, teď zas on chce domů, ale neřekne to tobě."
Frank: "Ovšemže neřekne, je paličatej jako beran!"
Cody: "A po kompak to asi má? Bee bee..."


82) 13 - Lež má hezké nohy (Can't Buy Me Love)
Frank a Carol jsou na prvním ultrazvuku miminka. JT, Cody a Al se po městě projíždějí v šéfově autě a staví se v kavárně. Tam se JTmu zalíbí dívka Shelly, dcera majitele, která ve firmě vypomáhá. Jí zas imponuje JTho Porsche a tomu nic nebrání ve lhaní a hraní si na zbohatlíka. Venku najde JT obálku plnou peněz - za které koupí Shelly dárek. To ještě netuší, že peníze patří jejímu otci a, jak říká Cody, dříve nebo později bude muset s pravdou ven.

Al: "A to si nemůžeš zachovat vlastní tvář?"
JT: "Moje tvář neměla rande už půl roku!"


83) 14 - Věk hraje roli (Thirtysomething)
Carol objevuje jídlo a jejímu přežírání se učiní přítrž až Frankovo naléhání, že škodí sobě i miminku. Cody natáčí do školy film o zlaté rybce. Dana si našla nového přítele, jenomže ten už by klidně mohl být jejím otcem.

Cody: "Ty, Marku, jsi asistent režie, vedoucí výroby a viceprezident přes produkci."
Mark: "Páni! A co budu dělat?"
Cody: "Nosit limču."


84) 15 - Líbánky skončily (The Honeymoon Is Over)
Za Markem přijíždí na návštěvu Gabrielle a snaží se jej změnit. Na Marka navíc tlačí JT, že "se přece nenechá ovládat od ženské", zatímco na Gabrielle působí Dana. Naštěstí mají "vědátoři" vlastní rozum. Frank si přeje k narozeninám speciální
rybářský sonar, ale od Carol dostane překvapení - sexy prádélko.

Al: "Panebože, vědátoři budou zase cukrovat."

Mark: "Až po tobě, má lásko."
Gabrielle: "Zůstaň se mnou, můj drahý."
JT: "Zůstaň ve mě, můj oběde..."


85) 16 - Po kom ty děti jsou (One Truck, Al Dente)
Al dostala řidičák, z čehož má (jako obvykle) pramalou radost Frank. Dana přišla o zub moudrosti, ale je poněkud přecitlivělá na léky. Frank s Carol navštěvují kurz péče o dítě, kde Frank "zabije" několik figurín. Al, toužíc po řízení, přemluví JTho, aby s ním mohla jet do videopůjčovny, při couvání ovšem zruší Frankův pickup.

Frank: "Copak jsem neříkal, že s tebou má jezdit nějaký zodpovědný dospělý člověk?"
Al: "Myslela jsem, že JT je zodpovědný dospělý..."
Frank: "Jak by k tomu přišel?"


86) 17 - Doučování (Head Of The Class)
Dana s Codym doučují třídu studentů. Ti pak, díky Codyho zvláštním vyučovacím metodám, vyhrají vědomostní soutěž. Celá rodina se snaží Carol pomoci s chodem domácnosti, ale ta nikdy není spokojena, protože "to sama dělá líp".


87) 18 - Zpátky do školy (Back To School)
Carol chce, aby nové dítě chodilo do prestižní Suttonovy akademie, ovšem když zástupci školy hrubě uráží ji i Franka, vyrazí s nimi dveře. JT zjišťuje, že se bez vzdělání neobejde a nastoupí na školu. Tam se mu vůbec nedaří, nicméně mu svítá naděje ve chvíli, kdy se potvrdí Codyho podezření na dyslexii.

Dana (JTmu): "Měl by sis na tu knihu sednout, byla by blíž centru myšlení."

Mark: "My máme s Gabi velmi zapálený vztah."
Cody: "Hlavně aby vám to nezůstalo..."


88) 19 - Žárlivost (She Came In Through The Bedroom Window)
Frank předělává byt své bývalé přítelkyni, což v Carol logicky vzbudí podezření, umocněné faktem, že se tím "nepochlubil". Cody má problémy, protože příliš často používá slovo "čéče". Na radu svého jazykáře se rozhodne pro terapii - ověsí se bateriemi a na zadnici umístí elektrody. Zbývá už jen dobrovolník, který mu přivolá elektrošok, kdykoli ono špatné slovo vysloví. Předem je jasné, kdo oním dobrovolníkem bude a nebyla by to Dana, aby Codymu odvykací kůru trochu "nezpestřila"...

Carol: "Franku, jsi podvodník!"
Frank: "Ale copak ti můžu říct, že dělám pro krásnou ženskou, se kterou jsem dřív chodil, zatímco ty se tu válíš jako bečka. To jsem nevylepšil, co..."
Carol: "To jsi uhod'!"
Frank: "Co mám tedy dělat, mám to zrušit? Jestli chceš, abych tu práci odřekl, tak klidně."
carol: "Tak to odřekni!"
Frank: "Ale to nejde! Už jsem do toho investoval peníze, čas a práci, nehledě na to, že si u ní v ložnici huntuju tělo."


89) 20 - Neslušný návrh (Indecent Proposal)
Dana a JT spolu chodí na přednášky z etiky a rozzuří ji, když JT dostane lepší známku. Pídí se po příčině této "nespravedlnosti" a odhalí, že o JTho má zájem profesorka. JT Daně nevěří, ale když je pozván k profesorce do bytu, dojde mu, že měla pravdu. Náměsíčný Cody prozrazuje příběh narození své mladší sestry - chová se jako pětileté dítě a má strach, aby se Carol dostala včas do porodnice. Frank koupí (a zničí) supergril MeatMaster 5000.


90) 21 - Slabší pohlaví (Where Have You Gone, Joe DiMaggio)
Brendan touží po podpisu populárního baseballového hráče, ten o něj ovšem nejeví pražádný zájem. Narozdíl od hráčské legendy, se kterou Brendana seznámí Cody. Karen přinese z vyučování speciální závaží, aby měla představu, jak se cítí těhotná žena. JT si z ní utahuje a tvrdí, že ženy jsou slabší pohlaví. To se nelíbí Daně a s JTm se vsadí. Carol a JT do sázky donutí i Franka...

Al: "No bezvadný. Můj táta a brácha jsou na větvi z toho, že vypadají jak těhotný. Jako by mě už neblbli dost!"


91) 22 - Podnikání (Adventures In Babysitting)
Al touží po výletě do Disneyworldu, ale protože nemá dost peněz na letenku, snaží se je s JTm vydělat hlídáním dětí. Ty promění dům během chvíle v kůlničku na dříví... Frank má plno starostí s Caroliným těhotenstvím a ustavuje Codyho předákem své stavební firmy. Taky si kupuje mobil, aby včas věděl, kdyby Carol začala rodit. Karen si celý den vybírá v obchoďáku šaty na školní večírek.

Frank (zvoní mu mobil): "Ano zlato?" ... "JT, to jsi ty? Říkal jsem ti, že na tohle číslo mi nemáš volat!" ... "Tak promiň, nevěděl jsem, že jde o nouzové volání." ... "Ne, nevím, kde je dálkový ovladač od televize! Teď mě dobře poslouchej - když zase zavoláš, dám tě zabít! Tak pa."


92) 23 - Vypráskaný večírek (Big Girl On Campus)
Al se podaří přesvědčit Danu, aby s Karen vzaly i ji na školní večírek. Zde se Karen líbí mladík, jehož ovšem sbalí Al. Což Karen samozřejmě pěkně štve. Jeho plány s Al ale nejsou zrovna počestné a Dana s Karen zasahují právě včas. Carol se rozhodla rozprodat některé Frankovy věci, které už jí začínají překážet. Frank to velmi těžce nese a snaží se prodávat za běžné ceny. Carol nakonec vše prodá namyšlenému chlápkovi a za pouhý čtvrťák.

Karen: "Taková otrava, neměla jsi mě sem tahat!"
Dana: "Co ti vadí? 12 kluků s tebou tancovalo, jeden tě požádal o ruku."
Karen: "Ale nejlepšího shrábla Al."


93) 24 - Už je to tady! (A Foster/Lambert Production)
Na Carol už přišly porodní bolesti a děti se v porodnici "baví" vytahováním starých "křivd". Usměrní je až Cody a narození nového sourozence. Lilly Foster-Lambertová je tady.

JT (Dana chová malou Lilly): "Opatrně, je to moje sestra!"
Dana: "Je to vidět, právě mě počurala..."